Jesteś tutaj: Start / Biblioteka w Jacie

Biblioteka w Jacie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

KATALOG ZBIORÓW BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W JACIE - ONLINE

Artykuły

Przejdź do -  Swiątecznie

Swiątecznie

20 grudnia 2018
Przejdź do - Poświęcenie Remizy OSP oraz Biblioteki Publicznej w Jacie

Poświęcenie Remizy OSP oraz Biblioteki Publicznej w Jacie

Poświęcenie Remizy OSP w Jacie po zakończonej termomodernizacji oraz figurki Św. Floriana patrona strażaków, a także odremontowanej Biblioteki Publicznej w Jacie.
 
21 listopada 2017
Przejdź do - Biblioteka Publiczna w Jacie w nowej odsłonie

Biblioteka Publiczna w Jacie w nowej odsłonie

Końcem sierpnia, początkiem września w Bibliotece nadszedł czas na zmiany. Rozpoczął się remont. Księgozbiór biblioteki został przewieziony przez pracowników Gminnego Centrum Kultury w Jeżowem na czele z Dyrektorem - Zbigniewem Bednarzem do Wiejskiej Świetlicy w Zalesiu. Około 7 tysięcy książek zostało zapakowane w kilkanaście pudełek zbieranych z okolicznych sklepów całymi tygodniami. Pracy było mnóstwo, jak i przygód związanych z rozpadającymi się pudełkami pod wpływem ciężaru encyklopedii czy lektur. Nie poddawaliśmy się i jednym dniem Biblioteka zmieniła miejsce swojego urzędowania , na świetlice w Zalesiu. Gdzie co kilka dni, wieczorami świetlica została otwierana aby dzieci wypożyczyły sobie lektury potrzebne do szkoły i aby dorośli wzbogacili sie o kolejne tomy ulubionej powieści. Jeśli świetlica była zamknięta czytelnicy mogli znaleźć sobie miejsce w Jeżowskiej Bibliotece, gdzie Panie Bibliotekarki służyły pomocą w odnalezieniu potrzebnej książki. Po dwóch miesiącach jeżdżenia do Biblioteki w Jeżowem, wypożyczania książek w Zalesiu - WPROWADZAMY SIĘ. Tym razem zabieramy pudła wypełnione książkami ze świetlicy w Zalesiu i przewozimy do wyremontowanej Biblioteki. Zanim książki wróciły na swoje miejsca, a w zasadzie na nowe miejsca w Bibliotece, każda z nich musiała zostać odkurzona. Niezbędna była pomoc Pani odbywającej staż w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeżowem - Pauliny Kępa. W czasie siedmiu dni każda książka odnalazła swoją półkę w nowej Bibliotece i na odrestaurowanych regałach.
Praca w kurzu, zmęczenie od przenoszenia książek z miejsca na miejsce zastąpiła radość. Biblioteka wygląda tak jak powinna wyglądać. Stworzone zostały osobne regały dla fanów kryminałów oraz na osobnym regale znajduje się Literatura Kobieca.

19.XI.2017 roku odbyło się oficjalne otwarcie i poświęcenie Biblioteki.
Godziny otwarcia nowej Biblioteki nie uległy zmianie. 
Zapraszamy wszystkich od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 12:00 - 18:00.

GALERIA

20 listopada 2017
Przejdź do - Wakacje z książką

Wakacje z książką

27 czerwca 2017
Przejdź do - Dzień dziecka

Dzień dziecka

1 czerwca 2017